içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Tüm Güzel Gönüllerin Buluşma Noktası Saffet Kaya

Ben Tülay Yılmaz 
Ardahan Posof'luyum.
   

Mevlana’nın bir sözü ile başlamak istiyorum;

Her yerde olmak gibi bir duan varsa, gönüllere gir; çünkü sevenler, sevdiklerini gönüllerinde taşırlar. 


İşte tam bu sözün anlamını anlayıp yaşayan Saffet Kaya Vekilim ile ilgili 
Gönlüyle, yüreğiyle, memleket aşkı ve hemşehri sevdasıyla fedakar güzellikler üreten elit insanları görünce güven duygularım şahlanıyor, bu kutsal ülkenin vatandaşı olduğuma şükrediyor  daha bir mutlu oluyorum. 


Siyasetin bir çok kötü örneklerinin aksine Ardahan Milletvekilimiz Sayın Saffet KAYA gibi Hak’kı ve Halkı için koşuşturan, seçildiği yerde şehrim, hemşehrilerim, ülkem, ülküm ve ilkem için neler yapabilirim gayretini gösteren bir vekil. İlaveten, sıkıntılara atılan yürek kahramanları çoğaldıkça inanıyorum ki daha bilinçli, daha birlik-beraberlik sarmalında çok daha etkili mesafeler alacağız.
Rahmetlik teyzem derdi ki, “Kızım siyaset biraz sevimsiz bir güzergah ama, bu Saffet KAYA vekilimiz çok farklı bir insan. Herkesin dar gününde yanında ve yakınında oluyor. Vefası, emeği, erdemi ve ekmeğinde çok cömert. Ona o kulvarda olduğu sürece herzaman destek olun. Sizden hangi konuda destek talebi olursa esirgemeyin. O derya bilgisi, asri görgüsü ve erdemli şahsiyetiyle herzaman baştacı edilecek, herzaman gönüllerde taşınacak güzel bir insan.” Derdi. 


Annem ise Sayın Vekilimizi tanımlarken, “Saffet KAYA saygısı, kültürü, birikimi ve donanımının yanı sıra, imkanı kısıtlı öğrencilere bir baba, garip gurebaya akraba, yanı, yakını, hanesi ve gönlüyle biçarelere herzaman bir liman.” Derdi. Çocukluğumdan beri memleketimdeki tüm tanıdıklarım onun dürüst kimliğini, candan yardımseverliğini ve Tuna Nehri gibi merhamet akan yüreğini tarif etmeye çalışırdı.


Bende bu nezaket abidesi eşsiz şahsiyetin misafiri oldum. Yanı herzamanki gibi  mağdur  uzaktan yakından gelen hemşehrilerimizle doluydu. Hepsininde ona sadakatli bir güveni, yürek dolusu sevgileri vardı. İncelik ve zarafetle süslü emsalsiz beyefendiliğiyle hepimizide çok cömert ağırladı. Bazı hemşehrilerimize çok zahmetli refaketleri oldu.

Onun samimi koşuşturmalarını izlerken inanın hepimiz yoruluyorduk. 
   

Nesiller boyu gönüller kazanan tüm güzel gönüllerin birleşme noktası emektar vekilim. 


İlimiz, ülkemiz ve hemşehrilerimiz için yapmış olduğunuz fedakarlıklar zannetmeyin ki, unutulacak. Siz güzellikler ürettikçe biz sizin emeklerinizi herkese defalarca duyurmaya devam edeceğiz. Bütünüyle has karekterinizden yansıyan üretmiş olduğunuz vefalı hizmetlerinizden kazanan sadece Ardahan değil bütün Türkiye olacaktır. 


Sizi takdir ve hayranlıkla takip ediyor, gönüller dolusu teşekkürlerimizle Ardahan dolusu selamlar gönderiyoruz. 
Saygılarımla.

Bu yazı 127695 defa okunmuştur.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum