içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Ne Zalimsin Saffet Kaya...! (2)

“Suyu getiren ile testiyi kıranı” iyi ayırt edilsin diye yazıyorum. 

Eleştiriyi alışkanlık haline getiren, bu güzel şahsiyetin nezaketini sorgulayanlara kapak olsun diye yazıyorum.

Günümüzde de de bazı insanlar kendi çıkarları için irili ufaklı dedikodu ve tabi fitne fesatlık yapmaktadır 

Haddini aşan insan nankördür… 

Elinde olanın değerini bilmez, sahip olduğu her şey kendisinin doğal bir hakkıymış gibi davranır. Haddini aşan insanın başkasının mutluluğunda, başarısında, kendisine temas etmeyen her konuda kıskançlığı ve nefreti vardır. Ölçü bilmez, denge bilmez her şeyin aşırısını ister. Hayatında olan insanların kendi çizdiği sınırlarda yaşamasını ister. Kendi sınırlarını geçenlere karşı da yaptığı zulümler hayli fazladır.

Sizi 10 yıldır unutup, hizmetsiz ve ilgisizliğe mahkûm edenleri siz de unutun 

Kaide şudur ki, hak etmeden gelen, hak ettiği ile gider. 

Bu bir öneri değil doğanın kanunudur esasen… 

Gelelim Sayın Saffet Kaya’nın zalimliklerine

26 Temmuz 2010 yılında Kayak Turizmi projesi olan Yalnız çam Uğurlu dağı turizm alanı olarak Avrupa Birliğinin hibe kredisi kapsamında 30.000 proje içinden ilk 3.000’e girmesini sağlandı. Kış sporları ve yayla turizm merkezinde Telesky, telesiyej, yol su gibi altyapı çalışmalarına başlandı. Ayrıca il özel idaresince 75 yataklı otel inşaatına başlandı. 2015 yılında tamamlanarak açıldı. Turizmi yaz ve kış aylarında canlandıracak güzel bir proje oldu. 

Ne zalimsin sen Saffet Kaya

2007 yılında başlayarak Ardahan’a her ay bir bakan getirip sorunları yerinde tespit yaptırıp, Ardahan’ı Türkiye’nin gündemine taşımayı başaran kim?

Ne zalimsin sen Saffet Kaya

2008 yılında TBM Meclisinden geçirerek Saffet Kaya döneminde Ardahan’a üniversite kazandırdı. 2009 yılında eğitim- öğretime başlayan Ardahan Üniversitesi günümüzün modern teknolojik yapıya kavuşmuş 2013 yılında 5.200 öğrenciye ulaşmıştır. Saffet Kaya’nın okul arkadaşı Prof. Ramazan Korkmaz’ı Ardahan Üniversitesi'ne Kurucu Rektör olarak atanmasını sağlayan kimdi? 

Ne zalimsin sen Saffet Kaya

Ardahan’ın geleceğinin Havaalanı projesi; bölgenin yatırım, turizm, sanayi, nitelikli personel varlığı, eğitim, tarım, hayvancılık ve dış ticaret alanlarını ön plana çıkaran bölgeye rahatlıkla ulaşılabilir bir konuma getirecek engelleri ortadan kaldıracak Saffet Kaya’nın büyük projesiydi. 1997 yılında Ardahan’a Havaalanı yapımını Meclis komisyonları ve TBMM genel kurulundan geçirip, 1997 Ulaştırma Bakanlığı ve İl özel idaresince çalışma yapılarak yer tespiti tamamlanmış, Ardahan merkeze bağlı Sulakyurt, Edeğül, Kazlıköy köyleri ve Halilefendi Mahallesi bölgesinde 1200 hektarlık alan belirlenerek kamulaştırma planları hazırlatmışken Saffet Kaya’nın Milletvekili süresi sona erdi. Sonra gelen milletvekili “gerek yok Kars 90 km” diyen kimdi? Ben hatırlayamadım.  Ardahan’a yapılmayan havaalanı deniz doldurularak Rize’ye yapılmakta. Peki hiç merak ettiniz mi Trabzon Havaalanı ile Rize arası kaç km.  Ben söyleyeyim 91 Km…! Ama Rizeli milletvekilleri dediler mi “gerek yok Trabzon 91km”.… 

Ne zalimsin sen Saffet Kaya

Ardahan’a Ulaştırma bakanını Binali Yıldırım’ı gece 24 de Ilgar dağına çıkarabilen sorunu yerinde tespit yaptırabilen sonra Ilgar ve Sahra dağlarına tünel yapım sözü ve taahhüdünü alan kim Saffet Kaya. Sonra ne oldu sizce?

Ne zalimsin sen Saffet Kaya

Ulaştırma bakanından Bakü-Tiflis demir yolunu antrepolarını Çıldır’da Yukarı Canbaz Köyü’ne yapılmasının ve bu demiryolunun Ardahan'a kadar uzanmasının sözü ve taahhüdü alınmışken, 2011 de yeni gelen milletvekilleri bu projeleri takip etmedi. O dönem Ulaştırma bakanı olan Kars Milletvekili Ahmet Arslan, antrepoyu kendi seçim bölgesine yani Kars'a yaptırdı. Sesi çıkan oldu mu? 

Ne zalimsin sen Saffet Kaya

Saffet Kaya döneminde projelendirilen Kars Ardahan  demiryolu, Bakı Tiflis İpekyolu bağlanması sağlanarak, kara ve demiryolu ulaşımı sorunsuz hale getirilecekti . Bu İpek yolundan gelen navlunun Ardahan üzerinden Karadeniz’e taşınması Ardahan’ı merkez İl konumuna getirecekti. Saffet Kaya’nın çok güzel bir projesi de tozlu raflara kaldırıldı. İçinizden hayıflanan var mı?

Ne zalimsin sen Saffet Kaya

Türkiye’de ilk kentsel dönüşüm için 04 Eylül 2009’da TOKİ başkanını Ardahan’a getirip kentsel dönüşüm sözleşmesini imzaladı. Proje ile Yeni Mahalleyi modern yapısına kavuşturdu. Saffet Kaya bu projesinde; şehrimizi Türkiye’de pilot il seçtirmişti ve böylesi değerli bir proje Türkiye'de ilk defa Ardahan’da başlamıştı. Halil Efendi Mahallesi sakinleri kentsel dönüşüm imkânından yararlanmadılar. Acaba şimdi ne düşünüyorlar?

Ne zalimsin sen Saffet Kaya

Ardahan’ın kozmopolittik yapısı içinde toplumu ayrıştırmadan belli değerler etrafında birleştiren, insan ayrımı yapmayan, oy verdin, vermedin sormayan halinizle, duruşunuzla, tavrınızla, En çokta Kimselerde olmayan Samimiyetinizle, Seçildikten sonra parti kimliğini çıkarabilen kim?  

Ne zalimsin sen Saffet Kaya

Büyüdükçe eğilen toplumda ben sizin hizmetinizdeyim diye bilen. Bir Allah’ın önünde birde sizin önünüzde eğilirim diyen köylerde en garibanın evinde gece misafir kalan kim acaba? 

Ne zalimsin sen Saffet Kaya

 

10 yıldır hiçbir siyasi görev almadığı halde tCüm üst düzey bürokratlarla diyaloğu olan bir talebini emirmiş gibi kabul edip yerine getirmenin nedeni ne?  Gelmiş geçmiş eski milletvekillerinin hangisi emekliğinden sonra halkımızın sorunları ile ilgilenmiştir. Bilen var mı? 

Ne zalimsin sen Saffet Kaya

Eski milletvekillerinin esamesi okunmazken, 10 yıldır siyasi kimliği ve milletvekili olmadığı halde her haliyle, her duruşuyla, tavrıyla ve en çokta kimselerde olmayan samimiyetiyle. Ziyaretleri ve ziyaretçileri hiç eksik olmayan, buna rağmen bıkmadan ve usanmadan herkes ile tek tek ilgilenen, güler yüzünü ve yardımlarını esirgemeyen aranan, toplumda saygın halkımızın tüm sorunlarını mevcut milletvekillerinden daha çok çözüm için caba gösteren daha fazla zaman ayıran, yakından ilgili kim…?

Ne zalimsin sen Saffet Kaya

On yıldır, Mevcut iki milletvekilimiz var. Ama vatandaş hiçbirine ulaşamıyor, çözüm bulamıyor. Saffet Kaya Ankara’daki bürosunda günde 30, 40 kişiyi ağırlayıp, Ayrıca gün içinde 200 telefona cevap veriyorsa, nedeni ne? 

Ne zalimsin sen Saffet Kaya

Büyükşehirdeki hemşerilerimizin iyi gününde kötü gününde yanında olan kim…?

Ne zalimsin sen Saffet Kaya

İstanbul, Ankara İzmir, Bursa vb. İllerde Ardahan dernekleri ve STK  Büyükşehirlerde  birleştirici, toparlayıcı önderimiz olun diye ısrar edilen kişi kim…? 

Ne zalimsin sen Saffet Kaya

Türkiye’nin neresine giderseniz gidin Saffet Kaya dediğinizde mutlaka bir tanıdık veya yardımı, iyiliği dokunmuş insan ile karşılaşırsınız. Ardahanlı olarak gururlanmaz mısınız?

Ne zalimsin sen Saffet Kaya

Ardahan’dan aldığın temsil yetkisini onurluca, liyakat la, şaibesiz vicdanına cüzdanına leke bulaştırmadan yaparak 18 yıl üst üste yılın siyasetçisi seçilme başarısı ödülüne ulaşan kim?

Ne zalimsin sen Saffet Kaya

Bugüne kadar gelmiş geçmiş hiç bir milletvekilini eleştiren gördünüz mü?

Saffet Kaya ne yapmış diye yazan klavye kahramanlarına sessizçoğunluğun rehberi olsun diye bu yazıyı yazma gereği duydum. Saffet Kaya insani ilişkileri mükemmel olan, aldığı kamu görevini sonuna kadar kullanan, siyaseti lâyığıyla yapan, milletin, halkın, gönlünde taht kurmuş, ayrımcılık yapmadan herkese eşit mesafede ve kimseyi geri çevirmeden herkesin derdine derman olan 

Aldığı unvan ile makama değer katan, Makam mevki ile değişmeyen, Büyüdükçe eğilen güzel insan

Hakka hukuka inanan, ayırmadan, ötekileştirmeden ve hırpalamadan hizmet eden her siyasetçi baş tacı olur. Saffet Kaya, Türkiye siyasetin de daimi bir isim olarak yoluna devam edecektir. O halkı anlıyor, halkta Saffet Kaya’yı bağrına basıyor. Saffet Kaya, dün nasıl ise bugün de aynı. 

 

On yıldır; İş yapan, proje üreten, bölgenin çehresini değiştiren, yeni vizyon sahibi, tecrübeli milletvekilleri mumla arıyor olduk. 

 

Bu millet, mal bulmuş mağribi gibi makama oturunca farklılaşan siyasetçilerden ve yeni deneme tahtasına dönecek siyaset acemilerinden artık bıktık, artık istemiyoruz. 

 

Ardahan’ın kaybedecek zamanı yok… Vesselam…

Bu yazı 137764 defa okunmuştur.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum