-
İşadamı iktisatcı Mustafa İPEK
Tarih: 12-09-2023 20:26:00
Güncelleme: 12-09-2023 20:26:00
Türk Halk Ozanı ve Şairi merhum Aşık Veysel “Dost dost diye nice nicesine sarıldım”diye başlayan dizelerinde,dosta biraz sitem etmiş ama ben size güzel bir dosttan söz etmek istiyorum.
Saffet Kaya, tanımaktan onur duyduğum iyi bir DOST, iyi bir insan. Hayır hasenatı seven, ülkesi ve milleti için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan ve bu uğurda maddî - manevî desteğini esirgemeyen, millî ve manevî değerlere bağlı mümtaz bir şahsiyet.
Saffet Bey'in sohbetlerinden haz alırsınız, adete ruhunuz dinlenir. Hele hele Saffet Bey'le siyaset yapmak başlı başına bir keyif. Ben bu keyfi tattığım için Allah'a şükrediyorum. Zira Doğruyol Partisi'nde uzun yıllar birlikte siyaset yaptık.
Hülasa Saffet Bey bulunmaz bir dost.
Merhum Âşık Veysel, Saffet Kaya’yı tanısaydı eminim dosta olan bu siteminden vazgeçerdi.
Saffet Bey'in dostu olmak bir ayrıcalıktır, onurdur. Bu güzel dostluğun bâki olması temennisiyle Sayın Saffet Kaya'ya uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum.
Mustafa İPEK-OSMANİYE