içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Saffet KAYA ; doğru konuşmak ve doğru olmaktır

Bir hakkı teslim etmek istiyorum.

Saffet beyde gördüğüm ilk cevher samimiyetti.
Sayın Saffet KAYA şahsında devleti gördüğümüz devletin şefkatini gördüğümüz devletin kucaklayıcı, kapsayıcı ve himayeci gücünü gördüğümüz bir devlet adamıdır.

Her şeyden önce bir Anadolu insanı vardı karşınızda:
Size değer veren, sizi bilen, sizi gören, sizi duyan ve sizi hisseden bir Vekil..
Ancak bu Anadolu insanı yerel değildi: Türkiye`yi ve dünyayı baştan sona kucaklayacak derecede evrenseldi...

Biz gençlerle bir araya geldiğinde her zaman şu sözleri sarfetti.. "Zihinleriniz ipotekli, heyecanlarınız rehinde, yürekleriniz mühürlü olmasın.
Neye inanırsanız onu söyleyin. Ne görürseniz onu anlatın.
Göründüğünüz gibi olunuz,
olduğunuz gibi de görününüz."

Sözleriyle; gençliğin önemini, yaşamın değerini, eğitimin ve okumanın değerine vurgu yaparak insanlarla denge politikası güderek en üst seviyede siyasî ve toplumsal destek sağlamayı hedefleyen, şûra sayesinde de alacağı ya da almayı düşündüğü kararları sağlam bir zemine oturtmayı sarfediyor.
Devleti idare etme konusunda belli bir birikime sahip, ve bu birikimini yönetim anlayışına da yansıtan, bir  toplumun gelişmesi, kalkınması ve hak ettiği yere gelmesindeki en temel unsurlar; samimiyetle ve hakkıyla maneviyatına, nitelikli beşeri sermayesini yetiştirmesine, liyakate, adaletin yozlaşmamasına, hakka ve hukuka uygun olarak hareket edip adil olunmasına ve ne olursa olsun adaletten, tarafsızlıktan, hukuktan ve de doğruluktan ödün verilmemesini biz gençlere anlatan güzel bir örnektir.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde Milliyetçiliğin temiz ve erdemli, heyecanlı ve tutarlı tavırlarından; birleşirici ve bütünleştirici yaklaşımlarından ve vazgeçilmez bir siyaset düsturu olarak karşısına çıkartılan bütün engelleri birer birer atlayarak
Türkiye’nin iyiliğine olmadığına inandığı her hareket karşısında tek kişide olsa sonuna kadar durur,
son karar anı geldiğinde de kimsenin desteğini ve himayesini aramak gibi bir zafiyet içine düşmeyen, önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben, ilkesinden başka amaç taşımayan gücünü mukaddesattan, inançlarından, Türk Milletinden alan, Yeri gelir Yunus olur gönüllerle buluşur, yeri gelir Yavuz olur hainlerle uğraşan yaşamı boyunca cesur bir kimlik sergileyen büyük dava adamı ve Türk siyasetinin belirleyici gücü olmuştur.

Ve ne kadar takdir edilse ve övülse yerindedir.

Sayın KAYA ; Ardahan için büyük bir şans olduğu bir gerçek. Belki de Ardahan uzun zamandır ilk kez kendinden biriyle yüzleşti;
bu kente çok büyük değerler kattı.  Ardahan ile bütünleşmiş, özdeşleşmiş, hizmet etmek için dur-durak bilmeyen, saat mefhumu gözetmeyen, çalışmayı, hizmet etmeyi benimsemiş ve vazife bilmiştir. Hayır, hayrın öncülerinin ve rehberlerinin izinde, umut ve ufuk her daim kalbinde derin bir şekilde,
hedefi dünyayı imar ama ahiret eksenli, hizmeti ihlâs ve beklentisizlik üzere olan bir Vekil düşününki; kimsesiz ve yetim çocuklara, fakire-fukaraya çare, mazlumlara, boynu büküklere, mağdurlara merhametli bir Baba şefkati, bir Devlet şefkati gösteriyor ve herkesi kucaklıyor. Saffet Kaya olmak bu. Yetimi, öksüzü koruyan, gözeten merhametin ebedi olsun. Bu nedenle her kesimin takdirini kazanmış ve insanlığın gönlünde ideal bir idareci iş insanı olarak taht kurmuştur. Helal olsun, Örnek olsun. Allah razı olsun.

Saffet KAYA ....
Sadece Vekillik hizmetinde değil normal hayat yaşantısında da Allah’ın rıza ve hoşnutluğunu her şeyin ama her şeyin önüne koymak, Nefsini telâştan, dilini şikâyetten, organlarını çirkin davranışlardan koruyan, Nimet haliyle mihnet hali arasında fark gözetmeyip her iki durumda da sükûnetini muhafaza eden ve Allah’tan başkasına şikâyette bulunmamaya gayret eden, Yücelten ve alçaltan Allah’ın bir hesabı olduğunu bilip ona teslim olma Niyeti halis, ümidi diri ve kuvvetli bir gelecek tasavvuru olan,
tenkitler ve terk edişler çoğalınca yolunu değiştirmeden mücadelesine devam eden, takdirler, itibarlar, saygınlıklar artınca farklı bir havaya girip hedefini ve sevdasını unutmayan,Cihadı, Mücadeleyi, Azmi, Heyecanı, Fedakârlığı, Nezaketi ve daha nice güzel hasleti yüzbinlerin hayatına taşıyan bir büyük dava adamı Türkiye için bir idoldur.

Tam bir beyefendi, saygın bir devlet adamı, tutarlı ve milli nitelikli bir siyasetçi, aynı zamanda da Türk milletinin değerleriyle çatışmayan, çelişmeyen bir şahsiyetti.

İçerisinde derin bir saygı, güçlü bir sevgi, sağlam bir samimiyet ve sarsılmaz bir sebat barındıran sıcak, dürüst, samimi ve babacan edası hep zihnimde diri kalacak.

Allah (CC) bütün insanlığa Saffet Kaya gibi Vekil ve onun yolunu takip idareciler nasip etsin İnşallah.
Her zaman doğru anlayan, doğu anlatan milletine sahip çıkan Türkiye Sevdalısı;
Kutlu yolunuz, tertemiz alnınız ve güzel bahtınız, ilelebet açık olsun.

Hak bildiğiniz yolda, başarınız, inancınız ve iradeniz daim olsun.

 

GÜLŞEN ARSLANHAN
SMMali Müşavir
Siyasetçi

Bu yazı 122964 defa okunmuştur.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum