içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Kurtulmuş:Milletin iradesinden başka hiçbir iradeyi kabul etmeyiz

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Beykoz’da Karadenizli hemşehrileriyle bir araya geldi. Kurtulmuş, "Milletimizin karşısında hiçbir şekilde bir araya gelmesi mümkün olmayan, herhangi bir konuda iki cümle fikirleri olmayan 7 yamalı bohça koalisyonu andıran bir ittifak var" dedi.

Kurtulmuş:Milletin iradesinden başka hiçbir iradeyi kabul etmeyiz
Haberi Sesli Dinle

Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçim çalışmalarına devam eden AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen “Beykoz Karadenizliler Buluşması” programına katıldı. Kurtulmuş, Karadenizli hemşeri ile selamlaşarak desteklerini istedi.

Haberin Devamı

"7 yamalı bohça koalisyonu andıran bir ittifak var”

Programda konuşan Numan Kurtulmuş, "Türkiye’nin tarihi seçimine günler değil saatler var. Kronometre geriye doğru sayıyor. 28 Mayıs sabahı inşallah coşkuyla sandıklara koşacağız. Yine bu millet çok bir katılımla sandıklara gelecek ve Recep Tayyip Erdoğan'ı açık ara birinci çıkartarak yeniden Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı yapacak. Öte yandan milletimizin karşısında hiçbir şekilde bir araya gelmesi mümkün olmayan, herhangi bir konuda iki cümle fikirleri olmayan 7 yamalı bohça koalisyonu andıran bir ittifak var. Dünyanın dört bir yanından FETÖ'cüler tam gaz Tayyip Erdoğan’ı indirelim de nasıl olursa olsun havasına girdiler. Aynı şekilde Kandil’in yada PKK’nın Avrupa'daki terör baronlarının hiç gizlenme gereği görmeksizin açıktan Tayyip Erdoğan’ı ve mevcut hükümeti indirmek için bu bir fırsattır. Ha gayret yüklenin Kılıçdaroğlu’nu destek verenlerin nasıl ortaya saçıldığını hep birlikte gördük" diye konuştu.

Haberin Devamı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRNuman Kurtulmuş açıkladı: Özdağ bizden bakanlık talep ettiHaberi Görüntüle

"Milletin iradesinden başka hiçbir iradeyi kabul etmeyiz"

Numan Kurtulmuş konuşmasının devamında, "Ben de Karadenizli bir hemşehriniz olarak Tayyip Erdoğan’a sizler gibi sonuna kadar sahip çıkıyorum. 14 Mayıs’ta yüzde 49.5 oranında aldığımız oy, bu milletin Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktığının açık bir göstergesidir. Milletin iradesinden başka hiçbir iradeyi kabul etmeyiz, buna eyvallah etmeyiz. Bunu çok açık bir tavırla olgun, demokrat ve dingin bir tavırla balkon konuşmasında ortaya koyduk. Demokrasiden ve kendisine benzemeyen anti demokratik bahsedenlerin bir kere daha maskelerinin düştüğünü gördük. Sayın Kılıçdaroğlu, masaya vurarak buradayım dediği video var ya o aslında millete karşı içinde beslediği kinin ve nefretin dışa yansımasıdır" dedi.

Numan Kurtulmuş konuşmasının sonunda, "Liste’de 2 aday var. Birincisi, 21 yıldır hizmetleriyle, eserleriyle Türkiye’nin her yerinde büyük adımlar atmış lider, Türkiye’de çok önemli demokratik reformları gerçekleştirmiş, hukuki ve siyasi reformları gerçekleştirmiş bir isim. Karabağ’da Azerbaycan’ın zafer kazanması için destek olmuş bir lider. Kıbrıs’ta, Doğu Akdeniz’de, Ege’de Türkiye’nin haklarını sonuna kadar savunan bir lider. Türkiye’de milli savunma sanayinin güçlü bir şekilde gerçekleşmesi için önünü açan bir lider var. Diğer adayda bunların hiçbirini söylemeye gerek yok girişteki ağaçlar vardı ya, götürün Kılıçdaroğlu’na sorun hayatında bir tane ağaç dikmiş mi? Dikili bir ağacı var mı?" diye konuştu.

Haberin Devamı

Siyasette gençlerin önünü açan bir iktidarız

Seçim çalışmalarına devam eden AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi’nde düzenlenen “Türkiye Yüzyılı Gençlik Buluşması” programına katıldı. Türkiye’nin önemli bir zaman diliminden geçtiğini dile getiren Kurtulmuş, dünyada büyük bir güç mücadelesinin yaşandığını ve bunun merkezinde Türkiye’nin bulunduğunu aktardı.

“Siyasette gençlerin önünü açan bir iktidarız”

Türkiye’nin hedefleri doğrultusunda gençleri en büyük kazanım olarak gördüklerini belirten Kurtulmuş, “Hükümet olarak gençlerimize her türlü desteği vermeye çalışıyoruz. Ayrıca siyasette gençlerin önünü açan bir iktidarız. Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Türkiye’de önce 30 yaş olan seçme ve seçilme yaşını 25’e, ardından da 18 yaşına indirdik. Bu fevkalade büyük bir devrimdir. O günleri siz gençler hatırlamazsınız ama biz o mücadeleleri yaparken bazı örümcek kafalılar ‘Ya bu gencecik insanlardan bunlar seçilecekler, ülkeyi bunlar mı yönetecekler?’ diye 25-30 yaşındaki gençleri beğenmediler. Bunlar ülke yönetemez zannettiler. Biz gençlerimize güveniyoruz. Gençlerimiz Türkiye’nin geleceğidir. Eğer geleceğimizin teminatı diyorsak gençlerimizin de önünü açtık, daha fazla da açmaya devam edeceğiz” diyerek Meclis’te bulunan 30 yaş altı 5 milletvekilinden 4’ünün AK Parti’de yer aldığını da sözlerine ekleyen Numan Kurtulmuş, daha sonra salondaki gençlerin sorularını yanıtladı.

Tarih: 25-05-2023

FACEBOOK YORUM
Yorum
Masaüstü Görünüm