içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

İsrailli esir Yarden Bibas: Netanyahu, karımı ve çocuklarımı öldürdün

İsrail'in Gazze bombardımanında 2 çocuğu ve eşi ölen İsrailli esir Yarden Bibas, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya ateş püskürdü. Bibas, "Netanyahu, ailemi bombaladın. Karımı ve çocuklarımı öldürdün, onları anlaşmalar yoluyla evlerine döndürmek yerine onları öldürdün. Hamas cenazelerini alıp İsrail'e gömmeyi teklif etti ama siz reddettiniz." dedi.

İsrailli esir Yarden Bibas: Netanyahu, karımı ve çocuklarımı öldürdün
Haberi Sesli Dinle

Hamas'ın esir tuttuğu İsrailli Yarden Bibas, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya sert sözlerle tepki gösterdi. 2 çocuğu ve eşinin İsrail'in bombardımanında öldüğünü söyleyen Bibas, "Netanyahu, ailemi bombaladın. Karımı ve çocuklarımı öldürdün, onları anlaşmalar yoluyla evlerine döndürmek yerine onları öldürdün. Hamas cenazelerini alıp İsrail'e gömmeyi teklif etti ama siz reddettiniz." ifadelerini kullandı.

İSRAİL'İN SALDIRISINDA EŞİ VE ÇOCUKLARINI KAYBETTİ

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, dün İsrail hava saldırısında öldüğünü açıkladığı 10 aylık Kfir Bibas ve 4 yaşındaki Ariel Bibas'ın babası Yarden Bibas'ın görüntülerini yayınladı. Bibas, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya ateş püskürdü.

"NETANYAHU KARIMI VE ÇOCUKLARIMI ÖLDÜRDÜN"

Netanyahu'ya seslenen Bibas, "Netanyahu, ailemi bombaladın. Karımı ve çocuklarımı öldürdün, onları anlaşmalar yoluyla evlerine döndürmek yerine onları öldürdün. Hamas cenazelerini alıp İsrail'e gömmeyi teklif etti ama siz reddettiniz. Sizden cenazeler alıp İsrail'e gömmenizi istiyorum" dedi.

"İŞGAL HÜKÜMETİ CENAZELERİ TESLİM ALMAYI REDDETTİ"

Kassam Tugayları tarafından yapılan açıklamada, İsrail'e Kfir Bibas, Ariel Bibas ve anneleri Sherry Silverman Bibas'ın cenazelerini teslim etmeyi teklif edildiği belirtilerek, "İşgal hükümeti cenazeleri teslim almayı reddetti. Hala manevra ve pazarlık yapmaya devam ediyor" dedi. Kassam Tugayları tarafından dün yapılan açıklamada, İsrail'in insani aradan önce Gazze Şeridi'ne düzenlediği bombardımanda 3 İsrailli esirin öldüğü, esirlerin Sherry Silverman Bibas, Kfir Bibas ve Ariel Bibas olduğu aktarılmıştı.

Tarih: 01-12-2023

FACEBOOK YORUM
Yorum