içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Hamas, işgalci İsrail askerlerini Gazze'de gafil avladı

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze'deki insanlık dışı soykırımı devam ederken, işgal altındaki kentte Hamas direnişi de sürüyor. Hamas'a bağlı Kassam Tugayları, İsrail ordusuna ait askeri araçları ve tankları hedef aldı. Saldırılarda çok sayıda İsrail askeri ölürken, yaralı askerlerin de olduğu öğrenildi.

Hamas, işgalci İsrail askerlerini Gazze'de gafil avladı
Haberi Sesli Dinle

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail ordusuna ait askeri araçların ve tankların hedef alınması sonucu bazı İsrail askerlerinin öldürüldüğünü ve yaralandığını duyurdu.

Kassam Tugaylarından yapılan yazılı açıklamada, direnişçilerin Gazze kentinin güneybatısında yer alan Tel el-Hava Mahallesi'nde İsrail askerlerinin bir toplantısını hedef alındığını belirtildi.

İSRAİL ASKERLERİNE VE ARAÇLARINA PEŞ PEŞE SALDIRILAR

Kassam direnişçilerinin yine Tel el-Hava'nın El-Tekaddum ekseninde 6 askerden oluşan İsrail ordusu piyade birliğini hedef aldığı saldırıda ölü ve yaralıların olduğu kaydedildi. Tel el-Hava'nın batısındaki Halid bin el-Velid Camii yakınında, 3 İsrail D9 askeri buldozerinin de kurulan bir mayın tuzağıyla patlatıldığı ve bunların tamamen yandığı ifade edildi. Hamas direnişçilerinin ayrıca İsrail ordusuna ait Merkava 5 tankını ve bir askeri cipi Yasin-105 füzeleriyle hedef aldığı aktarıldı.

İSRAİL'İN GAZZE'Yİ İŞGALİNDE SON DURUM

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 694'ü çocuk, 10 bin 279'u kadın olmak üzere 38 bin 243 Filistinli öldü, 88 bin 33 kişi yaralandı. Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

680 İSRAİL ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜ

Gazze'de soykırım yapan eli kanlı İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne saldırılarının başladığı 7 Ekim'den bu yana 324'ü karadan işgal sürecinde olmak üzere 680 askerinin

Tarih: 10-07-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum