içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Gözyaşları içinde anlattı! Göle dönen yolda aracının içinde mahsur kaldı

Ankara’da şiddetli sağanak yağışta yollar adeta göle dönerken, birçok araç yolda kaldı. Arabasının içinde suda mahsur kalan bir öğretmen ise gözyaşlarına hakim olamadı.

Gözyaşları içinde anlattı! Göle dönen yolda aracının içinde mahsur kaldı
Haberi Sesli Dinle

Ankara'da öğleden sonra başlayan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Kısa süreli yağış nedeniyle yollar sular altında kalırken, araçlar ilerlemekte güçlük çekti. Etimesgut ilçesinde etkisini gösteren yağış nedeniyle yollar adeta göle dönüştü. Çevredeki vatandaşlar ve sürücüler zor anlar yaşadı. Eryaman Altay Mahallesi Orhan Bey Caddesi’nde arabasında mahsur kalan öğretmen Sare Eroğlu ise gözyaşlarını tutamadı. Eroğlu, “Şu anda o kadar korktum ki ellerim dahil olmak üzere tüm vücudum titriyor. Konuşacak halde değilim aslında. Yağmur başlayalı yaklaşık 10 dakika olmuştu. Su birikintisi çok fazla değildi. Geçebilirim diye düşündüm. Fakat bir anda su çok yükseldi. Suyun içerisinde de araba çalışmadı. O anda sular yükselmeye devam etti. Arkadaşlarım beni gelip camdan çıkardılar. Şu anda da bekliyorum burada" dedi.

Haberin Devamı

"Arabanın içerisinde neredeyse boğulacaktım"

Eroğlu, olayın şokunu henüz atlatamadığını belirterek, “Çok fazla ıslandım ama ıslanmak önemli değil, arabanın içerisinde neredeyse boğulacaktım. Arabanın içerisine bir anda su doldu. İçeride boğulmaktan çok korktum. Ama biz bunu her zaman yaşıyoruz. Yaklaşık 10 gün önce tekrar yaşadık. Birçok araba yine burada suyun içerisinde kaldı. Herhalde yolun fiziki koşullarında bir sıkıntı var. Çünkü en ufak yağmurda burası su doluyor ve sürekli insanlar burada suyun içerisinde kalıyor. Bunun benim başıma geleceğini düşünmemiştim ama herkesin başına gelebiliyormuş. Bunun bir çözümü olmalı. Biraz ileride benim evime dönen sokakta da su birikmiş, orada da sürekli olarak arabalar kalıyor. Biz bunu sürekli yaşıyoruz. Araçlarımız, insanlarımız zarar görüyor. Arkadaşlarım okuldan yetişmeseydi arabanın içerisinde kalabilirdim” diye konuştu.

Haberin Devamı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Ankara'da sağanak yağış! Meteoroloji'den yeni uyarıHaberi Görüntüle

10 gün önce aynı şey yaşandı

Ankara’da öğleden sonra etkili olan sağanak sonrası sahibi olduğu kafe sular altında kalan Adnan Akman, “Sakin kalmak için kendimizi zor tutuyoruz. 10 gün önce aynı şey yaşandı. Daha dükkanımızı açmadan aynı şeyi yine yaşıyoruz. Böyle bir saçmalık, böyle bir belediyecilik, böyle bir yönetim olamaz” dedi.

Ankara genelinde öğleden sonra etkili olarak kendisini yağmur ve dolu şeklinde gösteren yağışlı hava, şehrin birçok ilçesinde su baskını, küçük çaplı sel gibi durumların yaşanmasına neden oldu. Etimesgut ilçesine bağlı Eryaman semti Altay Mahallesi'nde bulunan bir kafede de yağıştan kaynaklı maddi hasar meydana geldi. Alt katını su basan kafenin sahibi Adnan Akman, sorunun Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden (ABB) kaynaklandığını dile getirdi. Akman, şunları kaydetti:

“Rögarların tıkanması dolayısıyla bütün çalışmaların yapıldığı yerde biriken sular parka dolduruyor. Sakin kalmak için kendimizi zor tutuyoruz. 10 gün önce aynı şey yaşandı. Daha dükkanımızı açmadan aynı şeyi yine yaşıyoruz. Saat 17.00-18.00’e kadar ne belediye ne de ASKİ (Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi) yardıma gelmedi. Halimiz ortada, görüyorsunuz. Böyle bir saçmalık, böyle bir belediyecilik, böyle bir yönetim olamaz.”

Haberin Devamı

Yaşanan olaydan kaynaklı maddi hasar aldıklarını söyleyen Akman, “Her şeyimiz yarım metre, bir metre suların altında. 10 gündür maddi hasarla uğraşıyoruz, ne yapacağımızı bilmiyoruz. Belediye ilgilenmiyor ki başvuru yapalım. Biz belediyeyi arıyoruz, ‘kardeşim buraya bir araç gönderin’ kimse gelmiyor. Şimdi geldiler, kepçelerle suları boşaltmaya çalışıyorlar. Bütün çamuru pisliği parka doldurdular” diye konuştu.

Akman, kafenin bulunduğu bölgede yaşanan su baskınlarına karşı bir çözüm beklediklerini vurgulayarak, “Biz çok mağduruz. Burada düğün salonumuz da var. Her şey sular altında. Bütün depolarımız, elektronik cihazlarımız, bütün ledlerimiz, sahnelerimiz çöp” ifadelerini kullandı.

Tarih: 25-05-2023

FACEBOOK YORUM
Yorum
Masaüstü Görünüm