içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Garanti BBVA ve Masfen Enerji’den GES projelerinde iş birliği

Garanti BBVA ve Masfen Enerji arasında; enerji çeşitliliğini artırmak, enerji arzını sürdürülebilir kılmak ve öz tüketime katkı sağlayabilmek amacıyla yatırımcıların GES projelerinin finansmanına kolay ulaşabilmelerini sağlayacak iş birliği protokolü imzalandı.

Garanti BBVA ve Masfen Enerji’den GES projelerinde iş birliği
Haberi Sesli Dinle

Garanti BBVA, Masfen Enerji ile imzaladığı iş birliği protokolüyle yenilenebilir enerji projelerine yönelik finansman desteğini artırmayı hedefliyor. Türkiye’de ve yurt dışında toplam 300 MW büyüklüğündeki güneş enerjisi santralini (GES) hayata geçiren Masfen Enerji ile GES projeleri hayata geçirecek ve gerekli şartları sağlayan firmalar, Garanti BBVA’nın finansman desteğinden yararlanabilecek.

TÜRKİYE’NİN ENERJİ ÜRETİMİNE KATKIDA BULUNMAK AMAÇLANIYOR

Konuya ilişkin şirketten yapılan yazılı açıklamada, “Garanti BBVA ve Masfen Enerji arasındaki iş birliği protokolü, Antalya’da düzenlenen bir törenle imzalandı. Bu protokolle, hem yatırımcılar GES projelerinin finansmanına daha kolay ulaşabilecek hem de yenilenebilir enerji alanında ülkemizin enerji üretimine katkıda bulunabilecek.  GES kurulumu için finansman talebi olan müşteriler, Masfen Enerji tarafından Garanti BBVA’ya yönlendirilecek. Enerji çeşitliliğini artırmak, enerji arzını sürdürülebilir kılmak ve öz tüketime katkı sağlamak amacıyla kurulacak GES’ler için gerekli koşulları sağlayan firmalara Garanti BBVA tarafından uygun koşullarda finansman desteği sunulacak” denildi.

Tarih: 20-07-2022

FACEBOOK YORUM
Yorum