içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Emine Erdoğan'ın Filistin paylaşımı Çin medyasında yankı buldu

Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü dolayısıyla bir paylaşım yapan ve "Gazze'deki masumların yanındayız. Geçici ateşkes değil, derhal kalıcı ve sürdürülebilir barış talep ediyoruz" çağrısında bulunan Emine Erdoğan'ın sözleri Çin medyasında büyük yankı uyandırdı.

Emine Erdoğan'ın Filistin paylaşımı Çin medyasında yankı buldu
Haberi Sesli Dinle

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın, sosyal medya hesabından Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü dolayısıyla yaptığı paylaşım, Çin medyasında yer aldı.

BÜYÜK YANKI UYANDIRDI

Emine Erdoğan'ın #FreePalestine etiketiyle Türkçe ve İngilizce yaptığı paylaşım, Çin'in geniş okuyucu kitlesine sahip internet platformları Sina, Sohu ve NetEase haber portallarının yanı sıra çok sayıda internet yayınında paylaşıldı. Paylaşımın aktarıldığı haberler çok sayıda etkileşim aldı.

"GAZZE'DEKİ MASUMLARIN YANINDAYIZ"

Emine Erdoğan, paylaşımında, "Biz bugün toprağı yastık, gökyüzünü yorgan edinen Gazze'deki masumların yanındayız. Filistin'in özgürlük mücadelesinin yanındayız." ifadelerini kullanmıştı.

"SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR BARIŞ TALEP EDİYORUZ"

Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü'nde küresel vicdana seslendiklerini belirten Emine Erdoğan, "Katliamla karşı karşıya kalan hamile kadınlar, yeni doğan bebekler, tüm siviller için geçici ateşkes değil, derhal kalıcı ve sürdürülebilir barış talep ediyoruz" çağrısında bulunmuştu.

Tarih: 01-12-2023

FACEBOOK YORUM
Yorum