içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Cumhurbaşkanı Erdoğan masasındaki son anket sonucunu açıkladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimine 2 gün kala CNN TÜRK ve Kanal D ortak yayınında gündeme dair gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan masasındaki son anket sonucunu da açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan masasındaki son anket sonucunu açıkladı!
Haberi Sesli Dinle

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçime 2 gün kala Kanal D - CNN TÜRK ortak yayınında Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan ve Hürriyet Gazetesi Ankara temsilcisi Hande Fırat'ın sorularını yanıtladı.

Haberin Devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle; Biz bugüne kadar hep kendimizle yarıştık. Kendi rekorlarımız daha da yükseltmenin çabası içerisinde olduk. Karşımızda da vizyon sahibi bizimle eser ve hizmetle yarışacak bir muhalefet bulamadık. Kılıçdaroğlu'nun televizyonda bir açıklaması oldu. Bu açıklamada da hala bizi televizyonlara davet ediyor. Televizyona davet ediyorsun da benimle neyi konuşacaksın? Ortaya koyduğun herhangi bir eserin yok. Seninle ben Okmeydanı SSK hastanesi mi konuşacağım? Öyle bir noktaya geldin ki artık Kandil'den gelen talimatları yerine getirebilmek için Kandil'in parlamentodaki uzantılarından destek isteyecek zaafa düştün. Yüzde 1 bile oy potansiyeline sahip olmayanlara 40 milletvekili verdin. Bunları mı konuşacağım? 

Haberin Devamı

Rehavet uyarısı

Herhangi bir rehavet şu anda olmasa dahi bir siyasetçi olarak tedbirimi almam lazım. Teşkilatımı bu noktada uyaracağım ki zafer sarhoşluğuna kapılmasınlar. Birinci turu 5 puan önde bitirdik. Bir oy bile çok çok önemli. Burada 50+1. Oradaki bir bir oy. Hatay'da hazırlık yapılmıştı. 40 50 bin kişi orada vardı. Oradan Sivas'a geçtik. Sivas bambaşkaydı. Meydandan aldığım resmi rakamla 100 bin kişiydi. Şu anda 7'li masanın etrafındakilerden bir tanesi oralı. Buraya mesela geldi mi diyorum, gelmedi hangi yüzle gelecek diyorlar. Madımak olayının olduğu dönemde oranın belediye başkanıydı. O zamanlar CHP'nin Temel Bey ile söylediklerini hatırlayın. 3 milletvekili bizde 4 MHP'de. Cumhur İttifakı olarak Sivas'tayız. Ankara - Sivas 2 saat hızlı trenle.

Bir defa güçlü Türkiye ideali ve Türkiye yüzyılı vizyonu. Bir de her zaman söylediğim eser ve hizmet anlayışı. Sayın Kılıçdaroğlu'nun herhangi bir referansı var mı? Sende 10 tane büyükşehir belediye başkanlığı var. Bu belediyelerde siz eser hizmet olarak ortaya ne koydunuz? 15 kez seçime girdi hepsini kaybetti. Bu millet herhalde durup dururken seni reddetmiyor. Bütün diğer eserlere bakıyor. Bu kadar önemli şehirler sizde. Siz burada ortaya eser koyamazsınız bu millet size merkezi yönetimde oy verir mi? İstanbul'da ortaya koyduğumuz eserler, Melih Bey'in Ankara'da koyduğu eserler bizi yüzde 22'ye taşıdı. Demek ki siz yerel yönetimde ortaya bir performans koyarsanız böyle bir referansınız olursa merkezi yönetimde de bu başarıyı ortaya koyar der. 

Haberin Devamı

Bu Türkiye Yüzyılı'nın yol haritası. Biz hayata geçireceğiz. Yine hiçbir zaman eğitimi bir kenara koyamayız sağlığı, enerjiyi, ulaşımı bunları bir kenara koyamayız. Terörle mücadeleyi bir defa kenara koyamayız. Terör örgütleriyle olan mücadelemizde biz çok çok iyi konuma geldik. Burada şöyle Güneydoğu, Doğu'yu düşünün eskiden Diyarbakır'da akşam sokağa çıkamazdınız. Terör korkusu yatırımcıdan çekilince benim için sağlıklı yatırım oluştu diyor. 21 yıllık kazanımlara bakarak ben inanıyorum ki bölge insanları da burada yatırımlara girecektir. Savunma sanayi de nereye bakacak Akıncı'ya bakacak Kızılelma'ya bakacak. Bütün bunlara bakarak adımlarını atacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: İspatlamazsan namertsinHaberi Görüntüle

Biz kazanırsak kimse kaybetmeyecek

Biz kazandığımızda bu ülkede kimse kaybetmeyecek. Herkes rahat bir şekilde yatırımsa yatırımını yapacak istihdamsa istihdamını sağlayacak. Turizmin en büyük yatırım dönemi bizim dönemimiz olmuştur. Turizmde hedefi 100 milyar dolar olarak koyduk. Varsın birileri gerilimle, kutuplaştırmayla yol almaya çalışsın o bizi ilgilendirmiyor. Bunun için de Allah'ın izniyle 28 Mayıs'ta biz kazanırsak 85 milyonun her bir ferdi kazanacaktır. Burada sayın Kılıçdaroğlu kazanırsa terör örgütleri kazanacak Londra tefecileri kazanacak ABD'li şirketler kazanacak.

Haberin Devamı

Dergi kapaklarından millete ayar verenleri gördünüz değil mi? Benim milletim onlara gereken dersi pazar günü verecek.

Öncelikle milletimin her bir ferdi siyasi tercihi ne olursa olsun benim için kıymetlidir. Halkımla ben her zaman iç içe oldum. Muhalefet partilerine gönül veren vatandaşlarımın morallerini de biz bozmadık. Bu kardeşlerimize hayal kırıklığı yaşatanlar gönül verdikleri partinin yöneticileridir. Bunlar maalesef toksik ilişkiler kurdular. Bu ilişkiler işi buralara getirdi. Halen topluma umut vermek yerine negatif bir siyasi söylem kullanıyorlar. Biz pozitif yaklaşım içinde olacağız ve bunların yaptığını aynı dille biz yapmamalıyız ve yapmayacağız.

Haberin Devamı

 

Kadına şiddete sert tepki

Türkiye'de parlamentoda kadın sayısını artıran en önemli parti AK Parti'dir. En genç bayan milletvekilleri bizim. Şu anda en genci 24 yaşında bir bayan milletvekilimiz var. İki fakülte mezunu. Teşkilatın kendi kademelerinden geldi. Parlamentoda gençlerin temsilcisi konumunda olacaklar. Bir defa kadına şiddeti kesinlikle reddeden bir partiyiz. Bir defa kadına şiddet bizim inancımızın, bizim değerler sistemi içerisinde kesinlikle yasaklanmıştır. Kadınlarımız şu anda bu toplumun yarısı. Bu ülkede kadınlarımızın ve her bir vatandaşımızın özgür ve eşit şekilde yaşamasını sağlayacak adımları biz attık. CHP'nin engelleme girişimleriyle mücadele ede ede bugünlere geldik. Biz başörtüsüne özgürlük düzenlemesini hayata geçiridiğimizde Kılıçdaroğlu hemen Anayasa Mahkemesi'ne koştu. Kızlarımız ne çileler çekti. Ben kendi kızlarımda yaşadım. Benim kızlarım da bu sıkıntıyı yaşadılar imam hatipte olmasına rağmen yaşadılar. Bana Batılı başbakanlar derdi ki o zaman ciddi mi diyorsun, evet. Kadına şiddetin adeta yok olma noktasına geldiği dönem bizim dönemimizdir. Biz ümüğünü sıkarız bu işin şakası yok. Ben bir defa Türk kadının merhametine, gayretine güveniyorum. Kadınlarımızı toplumun her alanında destekledik. 

Ülkemizi büyütecek adımları atacağız

Kabineyi süratle kurmamız gerekecek. Oturacağız, arkadaşlarımızla değerlendirmelerimizi yapıp milletimizin refahını artıracak ülkemizi büyütecek adımları atacağız. Parlamentoda Cumhur İttifakı'nın geldiği bir yer var. Ona göre de yolumuza kararlı bir şekilde devam edeceğiz. 

Biz terörü kaynağında kurutma stratejisini başarıyla uyguluyoruz

Benim milletim samimiyet testini çok iyi yapar. Burada bir defa samimiyet testi kaybetmiştir. Bunların yaptığı milliyetçilik tamamen takiyeciliktir. Benim milletim takiyeciliği yutmaz. Daha düne kadar teröristleri affedendi firarilere kapı açandı. Selo'ya eğer çıkmasını istiyorsanız oyu Kılıçdaroğlu'na vereceksiniz diyen Kılıçdaroğlu değil miydi? Şu anda içeride cezasını çekiyor. Onu çıkarmak istiyorsanız bana oy vereceksiniz diyor. Teröristlerin desteğini aldıkça yüzü güldü, gülüyor. Dağdaki teröristler Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceksiniz diyorlar. Bir defa benim bildiğim milliyetçi dağdakilere ateş köpürüyor. Biz terörü kaynağında kurutma stratejisini başarıyla uyguluyoruz.

CHP tabanı hesap soracak. Pazardan sonra oralar karışacak, ortaklar da dağılacak.

Sinan Oğan'ın destek kararı

Sinan Bey'in katılımında pazarlık yok. Cumhur İttifakı için çalışmalara başladı. Taban şu anda bu yapıyı gördüğü zaman inanıyorum ki çok daha farklı bir yaklaşımla değerlendirmesini yapacaktır. Önemli olan ortaya çıkan sinerjiyi değerlendirmektir. Sinan Oğan bir gerçek. Cumhurbaşkanı adayı olarak bu seçimlere katılmıştır. Daha sonra aldığı kararla Cumhur İttifakı ile hareket etme kararı vermiştir.  Ben diyorum ki biz bu vatanı böldürtmeyeceğiz. Türk dünyası ilişkiler konularında Sinan Oğan ile aynı şeyleri paylaşıyoruz. Mülteciler konusunda da tabii biz kendisine şunu da söyledik, şu anda Suriye'nin kuzeyinde bizim briket evler planımız var. Bu briket evleri orada kuruyoruz bu arada yeni bir adım daha var Katar destek veriyor. Katar'ın verdiği destekle de 1 milyon mülteciyi iskan edeceğimiz konut yapımına Suriye'de başladık. Bir taraftan yerleşim oralara başladı. Türkiye - Rusya - İran - Suriye görüşmeler yapılıyor. Ben Suriyeli kardeşlerimizin topraklarına döneceklerine inanıyorum.  600 bine yakın sığınmacı döndü.

Suriye'nin nüfusu 17 milyon civarında. Benim bakanım kaç kez bu açıklamaları yaptı. '4 milyon Suriyeli var' açıklaması yaptı. Ama bu adam yalancı. 10 geldi, 10 daha gelecek diyor. Şu anda bizde Suriyeli sığınmacı sayısı 3 milyon 388 bin. Bunlara kalırsa 10 milyon var, 10 milyon daha gelecek. Niye bu kadar yalancısın?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRSuriyeli sığınmacıların dönüşü için 240 bin konut yapılacak! 12 ilde geri dönüşler için ofisler oluşturulduHaberi Görüntüle

Sırrı Süreyya Önder'in açıklamaları

Kendi arasındaki görüşmeler de bir yerde Kılıçdaroğlu'na aba altından sopayı göstermiş demektir. Kapı arkalarından verdiği sözleri hatırlatıyorlar. Kılıçdaroğlu aslında Selo'nun serbest kalmasını istiyorsanız bize oy vereceksiniz derken açıktan da bunu söyledi. Sen kimsin ki yargının verdiği kararın üstündeki kararla suçluları serbest bırakma vaadinde bulunuyorsun? Biz bir Anayasa devletiyiz. Hukuk tanımazlığın bir yansıması. Taksim gezi olaylarının baş aktörlerinden bir tanesi onu da bırakacağım diyor. Onun herhangi bir suçu yok ki diyor. Her gün bu şekilde bunu hizaya getiriyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRNuman Kurtulmuş açıkladı: Özdağ bizden bakanlık talep ettiHaberi Görüntüle

Numan Bey açıkladı. Böyle bir talebi olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu 3 bakanlık teklifi yapmış. Numan Bey'e 'AFAD gibi bir bakanlık veya İçişleri Bakanlığı verilirse, bunun yanında terörle mücadelede atılması gereken adımlar atılırsa, destek veririm' demiş. Numan Bey de kendisine, 'Cumhurbaşkanımız böyle şeylere kapalı' demiş. Biz kesinlikle pazarlık siyaseti yapmayız. İçişleri Bakanlığı talebi oldu. Numan Bey de 'Cumhurbaşkanımız kabul etmez' dedi.

Referandum dediğin zaman senin parlamentoda belli bir çoğunluğunun olması lazım. Biz referandum seçimi yapmıyoruz ki o zaman milletimize referandum için gitmemiz lazım. 

Açık ve net söylüyorum. Bu kriz tellallarının kriz söylemlerine kimse kulak asmasın. Bu çok yanlış olur. Bunun başını çeken Kılıçdaroğlu ve şürekasıdır. Vatandaşımızı algılarla yönlendirmeye çalışıyorlar. Bunlar otelde IMF temsilcileriyle görüşme yaptılar. Bize de borç almayı tavsiye ettiler. Ben de 'borç alma gibi hevesimiz yok' dedim. Bizim bu tefecilerle ne işimiz var? Daha önce de banka ve borsaya yönelik açıklamaları var. Piyasaları hep manipüle etmeye gayret ettiler.

Bayrak yere düştüğünde, dünya liderleri önünde bayrağımızı kaldırdım

Bu ülkede başbakanlıksa yaptım, Cumhurbaşkanlıksa yaptım. Anayasa'nın ilk 4 maddesiyle sorunum olur mu? Bayrak yere düştüğünde, dünya liderleri önünde bayrağımızı kaldırdım. Kılıçdaroğlu bayrak konusunda benimle yarışamaz. Bu terbiyesizliğin daniskası. Benim terör örgütleriyle ne alakam var? Bugün iş adamlarıyla yaptığım toplantıda çok ağır sözler söyledim. 'Bunu ispat edeceksin' dedim, 'İspat etmezsen namertsin' dedim.

En son Defne Hatay. Şimdi Defne'de Kılıçdaroğlu yüzde 90 oy aldı ben 8. Bu hastaneyi biz gittik iki ayda Defne'de yaptık.

Kira fiyatlarındaki artış

Cebri adımlar atmak zorundayız. Bu konuda, Adalet Bakanlığının bu işin üzerine çok sert tedbirlerle gitmesi lazım.  Bu işin en önemli çıkış noktası toplu konut. 85 milyonu aşırı kar hırsına kurban edemeyiz.  Deprem bölgesindeki konutları da hızlı bir şekilde tamamlayacağız.

Anket açıklaması

2-3 anket geldi. Şimdi yeni anketini gönderdi. O ankette de lehimizde bir tablo gözüküyor.

Her bir oy çok çok kıymetli. Tek bir oy Türkiye Yüzyılı'nın kapılarını açar. Hep birlikte sandığa diyoruz. Milletime en kalbi saygılarımı sunuyorum.

 

 

 

 

Tarih: 25-05-2023

FACEBOOK YORUM
Yorum