içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Ardahan Haberi: Konsoloslukların kapatılmasına AK Parti'li Çelik'ten tepki: Sorumsuzluk kabul edilemez

Hollanda, Almanya, Fransa, Belçika ve İngiltere Başkonsolosluğu'nun kapatılmasına AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten tepki geldi. Çelik, konsoloslukların kapatılmasının sorumsuzluk olduğunu vurgularken bunun kabul edilemez olduğunu belirtti.

Ardahan Haberi: Konsoloslukların kapatılmasına AK Parti'li Çelik'ten tepki: Sorumsuzluk kabul edilemez
Haberi Sesli Dinle

Hollanda Başkonsolosluğu'nun ardından Almanya, Fransa, Belçika ve İngiltere Başkonsolosluğu da kapatıldı. Almanya'nın İstanbul Başkonsolosluğu, bugün de güvenlik gerekçesiyle halka kapalı olacağını duyurdu.

Haberin Devamı

Beyoğlu'ndaki Almanya Başkonsolosluğu'nda önlem olarak, zırhlı polis aracı bekletildiği olduğu görüldü. Kapıda "Konsolosluk bugün kapalıdır. Tüm randevular iptal edilmiştir. Güncel gelişmelere internet sayfamızdan ulaşabilirsiniz" yazılı bir kağıt asıldı.

"BU SORUMSUZLUK KABUL EDİLEMEZ"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, konsoloslukların kapatılmasıyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Sözcü Çelik açıklamasında şunları söyledi;

Ülkemizdeki bazı büyükelçiliklerin ve başkonsoloslukların ülkemizin güvenlik koşulları hakkında endişe yaymaya dönük açıklamalar yaptıklarını görüyoruz. Bunlar sorumsuz açıklamalardır. Bu sorumsuzluk kabul edilemez.

Türkiye güvenli bir ülkedir. Güvenlik güçlerimiz ve istihbarat birimlerimiz işinin başındadır. Bugün güvensiz olarak nitelenebilecek ülkeler; göçmen düşmanı ve İslam düşmanı siyasi hareketlerin demokrasilere meydan okuduğu, kutsal kitabımız Kuran’ı Kerim’e saldırılan yerlerdir.Ülkelerimiz arasındaki ilişkileri geliştirmeyi hedeflemesi gereken misyonların daha özenli ve sorumlu açıklamalar yapmaları gerekir. Türkiye’yi yıpratmaya dönük açıklamaları reddediyoruz.

Tarih: 02-02-2023

FACEBOOK YORUM
Yorum
Masaüstü Görünüm