içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş'tan gazilere yönelik yapılan skece sert tepki: Güldürmeyen şaka

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Güldür Güldür Show'da gazilere yönelik yapılan skeci şiddetle kınadığını belirterek "Güldürmeyen bir şaka. Vücudunun herhangi bir parçasını gözünü kırpmadan bu vatana feda eden gazilerimizi incitecek çirkin söylemler amacına bakılmaksızın asla kabul edilemez" dedi. RTÜK, tepkilerin ardından Güldür Güldür Show hakkında inceleme başlattı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş'tan gazilere yönelik yapılan skece sert tepki: Güldürmeyen şaka
Haberi Sesli Dinle

Show TV ekranlarında yayınlanan Güldür Güldür Show'da gazilerle ilgili hazırlanan skeçteki "Kurşun yemek seni ayrıcalıklı yapmaz" sözü sosyal medyanın gündemine oturdu. Sözlere bir tepki de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'tan geldi. Skeci kınadığını belirten Göktaş, "Haddini aşan, güldürmeyen bir şaka" ifadelerini kullandı.

"ÇİRKİN SÖYLEMLER KABUL EDİLEMEZ"

Skeç hakkında yapılan yorumlarından ardından X hesabından tepki gösteren Göktaş, şunları kaydetti: "Bir televizyon kanalındaki gazilerimize yönelik haddini son derece aşan ve 'güldürmeyen' anlamsız skeci şiddetle kınıyorum. Vücudunun herhangi bir parçasını gözünü kırpmadan bu vatana feda eden gazilerimizi incitecek çirkin söylemler amacına bakılmaksızın asla kabul edilemez. Şehitlerimizin aileleri, gazilerimiz ve aileleri bizim en kıymetli emanetimizdir."

İNCELEME BAŞLATILDI

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, tepki çeken skecin ardından program hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu. X hesabından açıklama yapan Şahin, "Gazilere dil uzatan bu insanları kınıyorum. Vatan ve bayrak için canını, bedenini feda eden Gazilerimize yapılan saygısızlık kabul edilemez. Ulvi Gazilik mertebesini parayla kıyaslayacak kadar şuursuz, hadsiz sözlerin yer aldığı yayın ile alakalı inceleme başlatılmıştır" ifadelerini kullandı.

"KURŞUN YEMEK SENİ AYRICALIKLI YAPMAZ"

Show TV'de yayınlanan programdaki skeçte, bir gaziye yönelik "Tamam en gazi sensin. Kurşun yemek seni ayrıcalıklı yapmaz." sözleri tepkilerin odağı oldu. Skeçte, gazilere tanınan ayrıcalıklar ve "gazikart" uygulaması da mizah konusu

Tarih: 03-02-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum