içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

ABD Temsilciler Meclisi'nden "ciddi ulusal güvenlik tehdidi" uyarısı: Biden bilgilerin gizliliğini kaldırmalı

ABD Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi, ABD'nin ciddi bir ulusal güvenlik tehdidiyle karşı karşıya olduğunu ve Başkan Joe Biden'ın konuyla ilgili bilgileri Kongre'ye sunmasını istedi.

ABD Temsilciler Meclisi'nden
Haberi Sesli Dinle

ABD Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi Başkanı Mike Turner, ulusal güvenlik tehdidi uyarısında bulunarak bu tehditle ilgili bilgileri tüm Kongre üyelerine sunduğunu açıkladı. Turner, bu bilgilerin tartışılabilmesi için ABD Başkanı Joe Biden'dan söz konusu tehditle ilgili tüm bilgilerin gizliliğini kaldırmasını talep etti.

ABD TEMSİLCİLER MECLİSİ'NDEN ULUSAL GÜVENLİK TEHDİDİ UYARISI

ABD Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi Başkanı Mike Turner, ulusal güvenlik tehdidi uyarısında bulundu. Turner yaptığı açıklamada, komitenin "ciddi ulusal güvenlik tehdidi" hakkındaki bilgileri tüm Kongre üyelerine sunduğunu belirterek, "Kongre, yönetim ve müttefiklerimizin bu tehdide yanıt vermek için gerekli eylemleri açıkça tartışabilmeleri için Başkan Biden'dan bu tehditle ilgili tüm bilgilerin gizliliğini kaldırmasını talep ediyorum." ifadelerini kullandı. Turner, söz konusu tehdit hakkında daha fazla bilgi vermedi.

"BUGÜN DAHA FAZLA BİR ŞEY SÖYLEYECEK DURUMDA DEĞİLİM"

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan da Turner gibi tehdit konusunda ayrıntı vermezken, "Bugün daha fazla bir şey söyleyecek durumda değilim. Dediğim gibi, (Turner) ile görüşmeyi dört gözle bekliyorum ve açıkçası nasıl ilerleyeceğimizi belirleyeceğiz, ancak bugün burada kürsüde dururken daha fazla bir şey

Tarih: 15-02-2024

FACEBOOK YORUM
Yorum